Veiligheidsregio NHN @vrnhn#brand
#jadestraat
#Alkmaar
betreft storing in installatie van huisvuilcentrale.
Brandweer blijft preventief ter plaatse. Einde bericht.
Brand in vuilstorttrechter bij vuilcentrale Alkmaar ALKMAAR In Alkmaar woedt een brand bij de huisvuilcentrale van HVC. Dat meldt de brandweer.
Volgens de brandweer zijn er geen gewonden gevallen. De brand is ontstaan bij een vuilstorttrechter.
Bron
RTV NHRokende vuiltrechter bij Huisvuilcentrale AlkmaarIn het hoofdgebouw van de Huisvuilcentrale Alkmaar (HVC) aan de Jadestraat is donderdagmorgen rookontwikkeling ontstaan door een oververhitte vuilstorttrechter.
Een storing in de zogeheten doorvaltrechter in een van de verbrandingslijnen zorgde donderdag rond 8 uur voor oververhitting en rookontwikkeling.
De brandweer hoefde niet in actie tekomen en bleef nog enige tijd preventief aanwezig.
Volgens HVC-woordvoerder Monic van Eerden komt een dergelijke storing wel vaker voor. Onderzoek moet uitwijzen wat er aan het probleem is te doen.
Het incident bij HVC werd aangemerkt als 'middelbrand'. Drie spuitauto's waren aanwezig aan de Jadeweg.
Bron:
NHDBrand bij afvalverwerkingsbedrijf HVC Jadestraat ALKMAAR - [update 9.33 uur] Bij afvalverwerkingsbedrijf HVC aan de Jadestraat in Alkmaar is donderdagochtend brand uitgebroken. De brand werd rond 08.00 uur gemeld.
De Veiligheidsregio meldt dat de brand in een vuilstorttrechter is ontstaan. De brandweer is ter plaatse.
Bij de brand raakte niemand gewond.
[update 9.33 uur] De brand is ontstaan door een storing in de installatie van de huisvuilcentrale. zo meldt de Veiligsheidsregio. De brandweer blijft preventief ter plaatse.
Bron:
DichtbijBrand in vultrechter Huisvuilcentrale De brandweer rukte donderdagochtend uit voor een melding van huisvuilcentrale HVC. In een vuilstorttrechter in het hoofdgebouw van het afvalverwerkingsbedrijf was de temperatuur zo hoog opgelopen dat de enige logisch conclusie was dat er brand was ontstaan.
De brandweer is met meerdere auto's ter plaatse gegaan om te koelen en escalatie te voorkomen. Om meerdere eenheden bij de HVC te krijgen werd de brand als 'middelbrand' aangemerkt.
De brand is ontstaan door een storing in de installatie van de huisvuilcentrale; de productie is tijdens het koelen onderbroken.
Bron:
Alkmaar Centraal